שיטת הניצוץ

מערכות יחסים הן מהות חיינו. ההיגיון שלנו אומר שמערכות היחסים העיקריות שלנו הן עם האנשים שבחיינו, אבל מערכת יחסים שרבים לא מודעים אליה, או מודעים אבל לא עובדים עליה, היא מערכת היחסים שלנו עם עצמנו, עם ניצוץ החיים שלנו. מדובר במערכת היחסים החשובה, הקריטית והמשמעותית ביותר להתפתחות חיינו, אך רובנו לוקחים אותה כמובן מאליו.

אז מהו בעצם ניצוץ החיים?

ניצוץ החיים שקוף, אנחנו לא באמת רואים אותו, אבל מדובר בנס שקורה כל רגע, גם עכשיו בזמן שאתם קוראים את שורות אלו. ניתן להגדירו לפי שני מישורים – המישור הפיזי שהינו מובן מאליו, כמו החיוניות בלנשום, היכולת להזיז את האיברים השונים בגופנו, ועוד. המישור השני הוא המישור הרוחני הפנימי – שמחת החיים שיש בכל אחד מאיתנו, תחושה שהעולם אוהב אותי, היכולת לשנות, ליצור ועוד. מעין תחושת משמעות עמוקה כלפי החיים.

לניצוץ יש שלושה מצבים עיקריים:

ניצוץ כבוי

ניצוץ כבוי מתייחס למצב שבו אדם הדליק את הניצוץ מבחוץ, אך מבפנים, הוא כבוי. לדוגמה, כאשר אנחנו קונים רכב חדש או מתענגים על אוכל טעים, אנחנו מדליקים את הניצוץ "מבחוץ" בעזרת משהו שהוא חומרי/פיזי. אז נכון, זה נפלא שאפשר לקנות ולהתרגש, ושיש מעין תחושה של שפע כלכלי והנאה, אבל מדובר במילוי צורך מידי, וההתרגשות הזו חולפת מהר. בנוסף, אפשר להדליק את הניצוץ בעזרת דרכים שהן רוחניות יותר, מעין "אוכל לנשמה" באמצעות למידה, חוויות רוחניות ועוד. גם ה"שופינג הרוחני" בדרך כלל מדליק את הניצוץ "מבחוץ", ולא נשאר לאורך זמן. במקום ללכת לעוד קורס של התפתחות אישית, מיינדפולנס או יוגה, שיטת הניצוץ מאמינה כי עלינו ללמוד להדליק את הניצוץ מבפנים, מבלי להיות תלויים בכלי רוחני או חומרי.

ניצוץ מפוזר

ניצוץ מפוזר הוא מצב שבו הניצוץ שלנו דלוק, אך במקום להתמקד בעצמנו, אנחנו מפזרים אותו בין אנשים. במקום שיהיה לנו יותר אור ושמחה בחיים, אנחנו דואגים ליצור שמחה אצל האחר, מה שגורם לכך שהניצוץ הפנימי שלנו אינו דולק בצורה המיטבית. לדוגמה, מכירים את הרגע הזה שאתם עושים משהו שאתם לא שלמים איתו? הסיבה שאתם עושים אותו היא כי "לא נעים" לכם או שאתם לא רוצים לאכזב, ואז יוצא מצב שאתם מפסידים חלק בכם. אתם מעניקים למישהו אחר את הניצוץ שלכם, כי אתם חושבים עליו לפני שאתם חושבים על עצמכם. עבודת הריפוי לפי השיטה, היא לאסוף את הניצוץ ולהקשיב לרצונות הפנימיים שלכם, על מנת שהניצוץ יהיה דלוק מבפנים בצורה הכי חזקה ועוצמתית שיכולה להיות.

ניצוץ דלוק

ניצוץ דלוק הוא המצב האידיאלי מבין שלושת המצבים, והשאיפה היא להגיע אליו. יש הרבה אנשים שהניצוץ שלהם נמצא במצב הזה, אך הבעיה היא שהוא דלוק בצורה מאוד מצומצמת. המטרה היא להגביר את הניצוץ כמה שיותר על מנת שיהפוך ללפיד בוער לאורך זמן. כשהניצוץ דולק בעוצמה, הערך העצמי שלנו לא מושפע משום דבר חיצוני, אנחנו חווים שמחה עצומה, פרודוקטיביות, אהבה עצמית ועוד.

"אל תבקש מהעולם למלא אותך, תהיה אתה המילוי של העולם."

רוצים להדליק את ניצוץ החיים שלכם מבפנים, ולחיות חיים מלאים מתוך שמחה ואהבה מבלי להיות תלויים בשום דבר חיצוני?

אנחנו מזמינים אתכם ואתכן לפגישת אבחון של גוון הניצוץ שלכם. בפגישה תלמדו ותגלו על עצמכם דברים שלא ידעתם, תגלו מה מכבה אתכם, וכיצד ניצוץ החיים שלכם מבקש להידלק. לתיאום פגישת האבחון השאירו פרטים ממש כאן: